Асановака

Асановака, кар’єра секіторі якого перервалася доволі давно і не відновлюється так швидко, як хотілося б йому та його шанувальникам, можливо знайшов себе на церемоніальній ниві. Це його дебют на виконанні Юміторі-шікі (вигнання злих духів за допомогою бамбукового лука) перед аудиторією храмового комплексу Ісе під час поточної серії джюнгьо (гастролі рікіші по містах та селах зазвичай неохопленої великим сумо Японщини).

Інші сучасні майстри лука, яких ми знаємо і цінуємо, Юкі (інтай) та Сатонофуджі (вік та здоров’я) — вже своє відлучили, відюміторили… Потрібна зміна. Тож. У добрий шлях.

Але, здається, це промовляє, що Асановака поставив, мм, лук на надіях повернутися у вищі ліги? Бо секіторі цим не можуть займатися.

У ком’юніті вірно підмітили, що ще не було лучника, який би мав в своєму активі поєдинок у вищій лізі — Макуучі. Зазвичай ці важливі люди вище макушіти не підіймаються.. та там і залишаються — усе «спортивне життя». Сатонофуджі виповниться через 2 тижні 47 років (найвищий ранг Макушіта-55). Питання у тому, що несекіторі мало на що мають права.

Юкі 35 лише, але він пішов у відставку — бо захотів оженитися. Що заборонено, якщо ти не досягнув джюрьо хоча б. В чому є побутова логіка, бо нема грошей, нема зарплатні… Нема нічого. Житла, наприклад. Людина існує тому, що хтось, коли йому заманеться, її кормить. І все. Тому так багато питань про всіх цих низькорангових ветеранів сумо, які ніколи в житті не мали своїх грошей, хоча пашуть набагато більше, ніж елітні борці, часто-густо. І котрим по 30, 40, а то й 50.

Ось так.