Natsu Basho — 2024 — 13

Е.. Ну ось. Шіші — макекоші. Чудова робота. Замість руху в бік макуучі, рух в бік макушіти.. Ладно. [А було цікаво, насправді. Гьодзі показав гумбай-дорі в бік Шіші, не помітивши, що Шіші торкнувся коліном дохьо. Сам. Без втручання суперника. Це велика помилка судді. Шіші не виграв, а програв власним бажа.. коліном. А Цушіманада має тепер рахунок особистих зустрічей із Шіші 3-1.. Д’ох.]

Зате Аонішікі завершив виступ на Нацу башьо з достойним качікоші 6-1. У бандзуке буде приємне зростання.

※※※※※※※

Оносато переміг загубленого у Маріанському тренчі Уру. Й став тимчасовим одноосібним. Хто більше?

Котодзакура. ХЕНКА?! На такому рівні, особливо у боротьбі з прямим суперником (Шонанноумі) за високе звання володаря божественного імператорського кубка, така штука, як ухиляння від прямого контакту під час старту поєдинку — виглядає дуже.. сумно. Гірше тільки хенка Кеші у суперфіналі. Ну то, гхрр, взагалі. Ганьбиста ганьба. Однак — і це. (До того ж, я вибачаюсь, дідова йокодзуньска шікона й така поведінка, нешановна, нешаноблива…)

Але маємо двох лідерів. Та решту.

Makuuchi Yusho Arasoi:

10 wins
●○○○○●○○○●○○○ O1w Kotozakura
○●○○○○○○●○●○○ K1w Onosato

9 wins
●●○○○○●○●○○○○ O1e Hoshoryu
●○□○●●□○●○○○○ S1w Abi
○□●○○○○●●○○●○ M1w Daieisho
○○○○●○○●○○○●● M10e Shonannoumi
○○○●○○●●○○○○● M14w Oshoma

···:.:···

А ось, до речі, цікавий перс. Деваноджьо. 258 кіло, як мінімум, бо давно не зважували. Макушіта-44 найвищий ранг за 12 років на дохьо й 58 — нинішній. Про що це говорить: що навіть такий, аее, об’ємний рікіші може бути до певної мірі ефективним. Що й показує двобій нижче. Зазвичай, такі велетні (в найгіршому, навіть для сумо, сенсі), вештаються у сандамме, в кращому випадкові. Безпросвітно.

Але це дуже сумне видовище. Тому що він на початку «кар’ери» важив 179 кіло при 190 см, а це вже більш «правильне» співвідношення для пристойного сумо. Якщо нема чогось іншого у загашникові.

._.

бушьодзан не виграв

Хм, а яким вухом сьогодні виграв Бушьодзан? Я дивився-дивився, так і не побачив, коли й як Чійосакае заступив першим, тим самим здобувши макекоші??? І жоден шімпан не прокинувся ото сну. Мені подобається прискіплива чіткість, навіть по відношенню до персональних фаворитів, особливо по відношенню до персональних фаворитів.

А.. Розумієте, ось в снукерові, припустимо, гравець сам може зауважити судді про його помилку — і, насамперед, зізнатися у своєму фолі, це в порядку речей ігор джентльменів. У сумо рікіші — безсловесний безправний виконавець. Він не може нічого, окрім стояти і блимати очима, поки великі дядечка шімпани вирішують його долю, чи покладатися на зіркість та уважність судді на рингові. Тому розгублений і засмучений Бушьодзан сьогодні, який точно знав, що програв, не зміг толком завершити церемонію «нагородження». Він спробував піти з дохьо, але ґаволов гьоджі його повернув…

Чесна людина від незаслуженої нагороди буде мучитися більше, чим від нагороди, яку незаслужено відібрали в неї. Така природа людської гідності. Що майже не зустрічається нині у Природі.