Хацу — 2025 VI

Ryōgoku Kokugikan, Tokyo

Чотирнадцятий день принесе нам такі поєдинки за шахову корону:

Джюрьо:
Рюден 11-2 — Набатаме 10-3
Котоейхо 10-3 — Шіші 11-2
Шірокума 8-5 — Аонішікі 10-3

Макуучі:

Такеруфуджі 10-3 — Хошьорю 10-3
Кінбодзан 11-2 — Кірішіма 10-3
Таканошьо 6-7 — Охо 10-3 (Таканошьо, бродивши за грибами половину башьо, може, у випадку виграшу-другого, піднятися у комусубі… Він ближчий до саньяку, ніж старанний Охо..))

У нижчих дивізіонах переможці вже визначилися.

Макушіту виграв Мудохо (брат Охо й онук Тайхо (про батька — Такаторікі у пристойному товаристві згадувати не пристало ))).
Сандамме — Даймасакарі, перший ідеальний резалт і одразу юшьо.
Джьонідан — старий знайомець Яго. Колишній маегашіра, що переживає не найкращі часи. Але — це вже просвіток.
Джьонокучі взяв Дайкішьо.

Звичайно, окрім битви за кубки кубків (почесні грамоти, макарони, річні запаси пива тощо), є низка більш скромних двобоїв за місця в бандзуке. Йти униз, чи уверх, пересуватися лігами, або заклякнути посеред ніде, ось в чому питання, іноді одної єдиної поразки чи перемоги.

Щодо наших хлопців. Скажу так, важливіше за юшьо буде піднятися до макуучі (і старатися вже просуватися там, це заробіток, це пошана, це статус, це можливості). Проте питання в тому, що для цього замало 11 і 10 перемог. Треба бити в бороду. Без оглядки. І тим самим можна й юшьо зачепити.

._.

Е.. Найя, що виступає під родинним — дідусевим — прізвищем, не підтримав успішні виступи своїх молодших братів Охо та Мудохо. Макекоші у сандамме. Ця історія з їхнім батьком (досить успішним секіваке, згаданим, Такаторікі) дуже специфічна. Він став =названим сином= Тайхо (свого шішьо, голови школи), узяв його фамілію, та оженився на дочці цього великого напівукраїнця, яка народила йому чотирьох синів. А потім,.. пішов під ухил.. Вплутався в низку скандалів, в тому числі й гемблінговий 15-річної давнини, розлучився з дружиною, вилетів з оякат та із сумошного бізнесу… Нині займається тим, що жбурляє кавелдики в бік ЯАС. Гхе… Діти його не визнають. Проблемні відносини. Дуже сумно. Блабла.

О май, Фуджіадзума, колишній М4, який випав з вищої ліги десь 10 років тому, все ще виступає у нижніх лігах… Просто уявіть цю специфіку. Тяжко (й брудно) працювати 10 років без зарплатні. Й. Макекоші в макушіті на цьому турнірі.

Кітахаріма, 39 років. Така сама історія. Навіть скромніша, бо він тільки разок зайшов у макуучі — на м15. Що тримає у сумо, таке питання? Але в них є на це відповіді, треба думати.

···:.:···

ЄЄЄЄЄ!!! Сьогоднішню справу зроблено. Аонішікі 11-3, Шіші 12-2!

Набатаме зіструнив Рюдена. Шіші одноосібний лідер на день 14-й. Рюден, Аонішікі та Набатаме — переслідувачі.

Саданоумі (j1) забезпечив собі качікоші та підвищення. Завтра j1 Кайо також може таке й зробити… Це два слоти у макуучі. Треба буде рахувати — скільки звідти випаде маегашір. Але, Рюден також в більш вигідній позиції для підвищення — j3. Асакорю j2 також качікоші (із хенкою)…

Старцям доведеться багацько попідраховувати.

есс хет

Гагагагагагиииххх… Йоксельмох. Хіххі…

От… Хошьорю і близько не стояв поряд із дядьком. І усі його закідони на дохьо — просто клоунада, яка не підкріплена нічим.

Я розумію, що, так чи інакше, через якийсь час, хтось з цих хлопаків стане йокодзуною. Але це як… у Голландії славетні гори вимірюються у тисячах.. сантиметрів. Здалеку, якщо не приглядатися — солідна цифра маячить. Але є нюанс..

._.

Маємо певних двох на виліт в джюрьо. Кагаякі та Токіхаяте. … Ну, мабуть, Тамашьохо — третім буде.

Аа.. Котошьохо, замучивши Такарафуджі, мабуть врятував себе від вильоту з м13. Ммм… ну..

Уууу, Мідорін повалив із закруткою Шьодая. Катасукаші! Шьодай — макекоші.

Мавпа — макекоші. Він задумував хенку, але несподівано натрапив на бульдозер Гоноями. Упс.

Охо — крутохо! 11-3. Це мощща. Охо на цьому турнірі виріс над собою на цілу голову. Справа не в рахункові, а в роботі з суперниками, відчутті дохьо.

12!!!! Кінбодзаааааааан!!!!!!!!!!!!!!! Кірішіма — аут. Красивий двобій, важко було визначити — за кого глорити. Симпатизую обом. Кінбодзан іде вперед.

Ура вимів Вакатакакаге з дохьо 0_о..

Обидва брати Онамі виглядають на цьому башьо не дуже. Повернення Вакатаки в саньяку не вражає.. Вакамото — розпрощався з шансами пройти в озеки, тур за другим ієрархічним треба буде розпочинати з нуля.

Секіваке Дайейшьо з іншого боку — 10 білих. 11 завтра, 12 у березні — і можна поговорити про нового озеки.

Котодзакура міг спокійно зніматися (і лікуватися, якщо там щось в нього). Для кадобану немає різниці, скільки програв/пропустив. Має значення тільки 8 перемог на наступному башьо.

Схватка дня. Турніру, року, декади.

Фіть, за 5 секунд… Хошьорю зберігся для фінального дня і пролонгації цунаторства. Окей зен.

···:.:···

Завтра Котодзакура — Хошьорю. Це практично безплатне очко пану Х. Фусеншьо, тільки за присутности відсутнього як борець океки Котодзакури. Так, фартуха, це теж велика штукенція у спорті і не тільки.
(Але уявіть, якщо б вони знову йшли ніздря в ніздрю, і зустрілися у шеншюраку, коли на кону кубок та промоції у йокодзуни. Але не сталося, як гадалося — ще два тижні тому. Й не могло статися. Зараз немає суперників, яких вистачає на кілька поспіль геніальних турнірів).

Кінбодзан — Охо — інша справа.

Я повторю: якщо Хошьорю виграє кубок з мінімально/максимально можливим рахунком 12-3, може бути два варіанти. Старці сочтутъ, що цього достатньо (які часи, такий і рівень вимог), що після руннер-апа у листопаді — юшьо у січні — те що доктор прописав. Тим більше, що йокодзуни на деревах не ростуть, а треба було б. Другий варіант, вони скажуть, що цього замало, але все одно солідно, і рекомендують показати =еквівалентний результат= у березні.

Просто проігнорувати товариша вони не зможуть. За умови виграшу.

Кінбодзану достатньо взяти 13 очко. І буде велике полегшення для всіх. Окрім Хошьорю. А може й для нього, хто зна. Бо йокодзуна — звання вічне, але вимагає дуже багато напруги, старань, відповідальності і відповідності.

Так, так, за інших умов, коли перемагає Охо, на нас чекає подвійний або потрійний (з Хошьорю якщо, хи-хи, він виграє) суперфінал.

У джюрьо плей-офф теж можливий.

Й Шіші для =простої перемоги=, так саме, варто лише узяти своє 13-те очко.

Шіші зустрічається з Томокадзе (7-7, качікоші на кону, діло варте спротиву).
Аонішікі прямо з Набатаме, на виліт з погоні.
Рюден — Тохакурю (7-7 також, але обом 7-7-ним пониження у макушіту не загрожує).

Такі справи.

※※※※※※※

фуджіяма

OneLoveLulit

2025.01.26, 03:44 Фуджі-сан на обрії.

О, дивлюся, в Кокугікані та околицях піднявся деякий шорох. Хтось з посадовців пожалує? Гасударь ампєратор щось давно не вшановував одзумо.

А це я звантажив і передивляюся сьомий раз поспіль… Ох….

Дайгодзакура — єдиний рікіші.. без маге.

※※※※※※※

АОНІШІКІ — 12 балів! Це — п’ятірка з плюсом. )))))))))))

ШІШІ —————— ЮШЬОООООООООООООООООООООООО!!!!! 13 балів.

Juryo Yusho Arasoi:

13 wins
○○●○○○○○○○○○●○○ J4w Shishi

12 wins
○●○○○○○○○○○●●○○ J5w Aonishiki

11 wins
○●○○○○●○○○○□○● J3e Ryuden
●●○●○○○○○○○○○○● J14e Nabatame

Українці — найкращі!

._.

Кірішіма — 11 перемог. Такеруфуджі відображає загальне униніє стайні Ісегахама (класичної її частини)).

Кінбодзан — Охо. Оце.

Ооо… Хооо… Охо. Майн котт.

Плейофф гарантовано, засохла було цуна Хошьорю наливається живильними рідинами… Старці сьогодні сказали — фіфті-фіфті.

Уф, Кагаякі виграв у Таканошьо. 6 перемог проти 9 поразок можуть зберегти його у макуучі, одним місцем менше. А взнаємо ми це тільки за два тижні до Хару башьо.

Вакататкакаге звільнив місце в саньяку для Охо.

Абі — макекоші. Мінус комусубі №2 (для Кірішіми?). Дайейшьо — 11 кульок до озекської скарбнички.

Урашне волшéбство розклеїлось в першу секунду. Макекоші. Оносато таки отримав двозначне число перемог.

※※※※※※※

Окей — дзен. Х і К.

Уу. Без сюрпризів.

Потрійний суперфінал.

Треба дві поспіль перемоги. Двоє дєруцца, одін нє мєшай. Переможець чекає нового опонента. Якщо перемагає й його — отримує юшьо. Якщо програє — попередній переможений повертається за своїм новим шансом.

1) Кінбодзан — Хошьорю.
2) Хошьорю — Охо.

Хошьорю……………………….. юшьо.

хошьорю

Оце рибець! Йокодзунський.

Чутки пішли, що комітетчики схвалили рішення підвищити Хошьорю до «великого чемпіона». Все ж таки, без йокодзуни сумо — не сумо.